Łabędź

Jezioro Łabędź

Jezioro Łabędź jest naszym łowiskiem specjalnym, regularne zarybienia pozwolą kążdemu wędkarzowi znaleźć dla siebie odpowiednie wyzwanie, kilkunasto kilogramowe karpie czy wielkie sumy to jedne z wielu ciekawych wędkarsko ryb które można tu spotkac!
    Jezioro położone jest na 53o 37,7szerokości geograficznej północnej i 19o 37,8 długości geograficznej wschodniej. Powierzchnia lustra wody wynosi 308,40ha , głębokość maksymalna 10,5 m i średnia 3,6m.  Na plosie jeziora leży pięć wysp; trzy małe wysepki położone są przy północnym krańcu; dwie nieco większe znajdują się przy zachodnim brzegu. Akwen rozciąga się z północnego wschodu na południowy zachód. Linię brzegową zbiornika urozmaica zatoka przy zachodnim brzegu. Łabędź jest połączony rowami z rzeką Iławką i jeziorem Iławskim. 
    Jezioro typu leszczowego. Charakteryzuje się wysoką produkcją pierwotną, w okresie wiosennym i letnim obserwowane są zakwity fitoplanktonu. Dominującym gatunkiem roślinności wynurzonej jest trzcina pospolita i sitowie, które zarastają około 90% linii brzegowej. Roślinność zanurzona, z przewagą rdestnicy i moczarki zarasta około 30% dna. Zbiornik nie przyjmuje zanieczyszczeń ze źródeł punktowych. ocena podatności na degradację pozwala zakwalifikować jezioro do II kategorii.

Gatunki występujące :
- węgorz,
- szczupak,
- lin,
- leszcz,
- okoń,
- płoć,
- sandacz,
- karaś,
- karp,
- jaź,
- amur,
- sum,

Najliczeniej reprezentowane gatunki:
- leszcz
- szczupak
 

 

Ostatnio zmienianysobota, 18 lipiec 2015 09:09

Dodatkowe informacje

  • Mapa:
Więcej w tej kategorii: « Jeziora Dół (Iławskie) »